İzleyiciler

Kirpikleriniz için doğru rimel türünü biliyor musunuz?


Dolgun kirpikler, etkileyici bakışlar

Dolgun ve güzel görünen kirpiklerin sırrı rimeldir. Ama bilinenin aksine, en uzun ya da en gür gösteren rimeller, herkes için doğru seçim değildir. Kirpiklerin tipine göre, ihtiyacı olan rimel tipi de değişir.  Bu nedenle, her kadın kendi kirpik tipine göre bir rimel ve rimel fırçası seçmelidir. Evoria.com; her kirpik çeşidi için en doğru rimeli, rimel fırçasını ve rimelle ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizin için araştırdı. 

Düz kirpikler için klasik, kısa kirpikler için kıvrık fırça
Düz kirpikler için yoğunluk etkisi veren klasik fırça ile daha uzun kıllara sahip spiral fırçanın bir arada kullanıldığı fırçalar uygundur. Kısa kirpikler için özel kıvrık fırçalar kullanışlıdır. Bu fırçalar kirpikleri ağırlaştırmadan uzatarak belirgin hale getirir. Düz kirpikler için, Evoria.com’dan özel indirimlerle sahip olabileceğiniz Loreal Paris Mega Volume Collagene rimel istenilen sonucu verecektir. Max Factor 2000 Calorie Curved Brush Mascara Black rimel ise, kısa kirpikleri ağırlaştırmadan uzatacaktır.

Düşük kirpikler için kauçuk, her kirpik telini tek tek ayıran ve yelpaze gibi açılmasını sağlayan fırçalar uygun olacaktır. Seyrek kirpikler için ise; kirpikleri kavrayarak boyarken hacim katan hafif “S” şeklinde fırçalar idealdir. Düşük kirpikler için Evoria.com’da yüzde 50’ye varan indirimlerle sunulan L.A. Colors Geliştiren Siyah Rimel, seyrek kirpikler için ise Maybelline Volum' Cat Eyes Mascara, Evoria’nın önerisidir.
Sıkı kılları olan bir fırça kalınlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kirpikleri tek tek boyar. Seyrek kirpikleri olanlar, bu fırçaları tercih etmelidir. Daha seyrek yapıda olan fırçalar kirpikleri tek tek ayırıp uzun gösterir.

Yeşil gözlere mürdüm, kahverengi gözlere lacivert renkli rimel deneyin
Sadece üst kirpiklere uygulanan rimel çok daha sade ve hafif bir görüntü sağlar. Alt kirpiklere uygulandığında ise, daha yapay bir görüntü verir. Alt kirpiklerine de rimel sürmek isteyenler abartıdan sakınmalıdır. Uzun alt kirpikler isteyenler, yukarıdan hacim kazandırmak için yatay dokunuşlarla fırçayı kullanmalıdır.

Üst kirpiklere rimel uygulanırken ise, baş arkaya doğru kaydırılmalı ve ileriye bakılmalıdır. Rimeli kirpik diplerinden hafif bir zig zag yaparak, uçlara doğru hareketlendirmek etkiyi arttıracaktır. Çok doğal bir görüntüyü tercih etmeyenler, ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı sürebilirler. Birbirine yapışan kirpikler, rimel kuruduktan sonra kirpik tarama fırçasıyla taranarak ayrıştırılabilir.

Dış kenarlarından hafif aşağıya doğru düşük göz yapısına sahip olanlar, dış uçlara fazla rimel uygulamamalıdır. Orta kirpiklere yoğunlukta sürülmesi, gözün düşük yapısını kamufle edecektir. İki gözü arasında fazla mesafesi olanlar, göz pınarlarına doğru rimeli yoğun bir şekilde sürebilirler. Tam tersi şekilde göz mesafesi birbirine yakın olanlarsa; rimeli orta kirpiklere ve dış uçlara yoğun, iç kısımlara da hafif sürmelidirler.

Yeşil ve mavi gözlere mor ve mürdüm çok yakışır. Gözün rengini daha fazla vurgular. Kahverengi gözler için ise lacivert renk iyi bir alternatif olacaktır. Yeşil ve bal rengi gözlerde ise kahverengi rimelin duruşu bir başkadır. Evoria.com’da yüzde 50’ye varan indrimler satılan L.A. Girl Lash Boosting Dolgunlaştırıcı Rimel, kahverengi ile kirpiklerinize hava katacaktır.
Evoria, arada bir de olsa yeniliklere açık olmayı ve renkli rimelleri denemeyi öneriyor. Örneğin, Evoria.com’dan çok uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz Pupa Milano Diva's Lashes Maxi Volume High Definition Rimel’nın mavi rengi, değişiklik için güzel bir adım olacaktır.

Her gün rimel kullanmak zararlı değildir
Rimel uygulanırken; özellikle gün ışığında çok vakit geçirilecekse, fazlaya kaçmamak gerekir. Aksi takdirde yapay bir görüntü oluşacaktır. Çok koşuşturmacılı, nemli ve yağmurlu günlerde de waterproof (suya dayanıklı) rimel kullanmak uygun olacaktır. Hem tazelemek zorunda kalınmaz; hem nemde, yağmurda rimel akma sorunu olmaz. Evoria.com’dan özel indirimlerle satın alabileceğiniz Max Factor False Lash Effect Mascara Black Waterproof, sizi hiç bir hava koşulunda yarı yolda bırakmayacaktır.

Gözlük kullanan kadınların da yine çok uzun gösteren, yoğun ürünlerden kaçınması gerekir. Çünkü, uzun kirpikler gözlük camına değerek rahatsız edecektir. Ok gibi ve kıvrık olmayan kirpikleri olanlar, 

ilk önce bir kirpik maşası kullanmalı, sonra rimel uygulamalıdır. Her gün kirpik maşası kullanıldığında, kısa sürede kirpikler istenilen forma girecektir.

Bilinenin aksine, her gün rimel kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Hatta, birçoğunun besleyici özelliği vardır. Önemli olan rimelin doğru kullanılmasıdır. Rimel temiz ve kuru kirpiklere uygulanmalı ve kesinlikle her gece temizlenmelidir. Lens kullananların da, lenslerini rimelden önce takmaları önemlidir.

Sıkıca kapatılmayan rimeller kurumaya mahkumdur
Rimeller en çabuk yıpranan makyaj ürünlerindendir. Ayrıca çabuk kurudukları için daha bitmeden çöp kutusunu boylarlar. Sürmeden önce rimel fırçasını birkaç defa içine sokup çıkarırız. İşte rimellerin çabuk kurumasının en temel sebeplerinden biri de budur. Sıkıca kapatılmayan rimeller de kurumaya mahkumdur.

Kuruyan rimeller için acıbadem yağı kullanmayın
Rimeller ortalama 3 ay gibi bir sürede kurur. Çoğu zaman duyduğumuz, acıbadem yağıyla rimel yumuşatma işlemi ise tamamen yanlış bir uygulamadır. Bu şekilde yumuşatılıp kullanılmaya devam edilen rimeller, gözlerde yanma ve alerji yapabilir. Unutmayın gözlerimiz en hassas organlarımızdan biridir ve çok çabuk mikrop kapabilir. Gözleriniz ve kirpikleriniz için en iyi ürünlere, en uygun fiyatlarla Evoria.com’dan bir tıkla sahip olabilirsiniz.
Comments
One Response to “Kirpikleriniz için doğru rimel türünü biliyor musunuz?”

Etiketler

Afra (1) Alışveriş (100) Alix Avien (5) Allık (13) Amway (1) Ataşehir Şifa Hastanesi (1) Avon (7) Aydınlatıcı (2) Ayın ürünleri (2) Basın Bülteni (49) BB Krem (2) Bebeğim (2) Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler (1) Bebek bakım (1) Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler (2) Ben Nye (5) Benefit (9) BenMODA (1) Bioderma (4) Biten Ürünler (2) Blog (1) Blog Rehberi (1) Bourjois (1) Braun (1) Bronzlaştırıcı krem (1) Bumerang (9) Ceren Dural (1) China Glaze (1) Cilt Bakımı (9) Circle Lens (1) Clinique (5) Çatlaklar (1) Çizimler (2) Çocuk bakımı. (1) Çocuk Gelişim Kitapları (1) Daire Lens (1) DIY (1) Dior (2) Diyet Günlüğüm (2) Doğal Makyaj (9) Doğum Destekçisi (1) Doğum Günü (1) Doğum Hikayesi (1) Doula (1) Down Under Natural's (1) Dönem Makyajı (5) Duyuru (1) Düğün (1) Eba Design (2) Ebru Kart (1) Efekt Makyaj (14) Elca Kozmetik (1) Elf (7) Elseve (1) Emrah Kol (1) Esra Tarhan (1) Essence (1) Evlilik Yıldönümü (1) Eyeliner (2) Far/Eye Shadow (6) Fırsatlar (1) Fikri Mühim (1) Flormar (6) Fondöten (9) Fotoğraf Makyajı (1) Gabrini (2) Garnier (1) gebelik (2) Gebelik Günlüğü (8) gece makyajı (22) Gelin Makyajı (17) Gelin Saçı (12) Gelinlik (3) Glossy Box (1) Golden Rose (6) Gorgeous (1) Göz Bazı (3) Göz Makyaj Temizleyici (2) Göz Makyajı (36) Gözenek Küçültücü (2) Gratis (2) Günlük makyaj (32) Günün Ojes (1) Günün Ojesi (6) Günün Yorumu (6) Hamilelik (5) Hediye (8) İndirim Haberleri (1) İndirimler (1) İndirimlr (1) İnglot (2) Kapatıcılar (3) Karşılaştırma (1) Kaş (1) Kaş Bakımı (1) Kaş Kalemi (1) Kiprik Uzatma (2) Koleston Köpük Boya (2) Konsept Çalışması (1) Kozmetik Kutuları (7) Köpük Boya (1) Köpük Jel (1) Krem Allık (3) Kryolan (3) Kulis Makyaj (7) Kurs (10) L.A.Colors (3) L'oreal Türkiye (2) La Roche-Posay (1) Lansman (1) Lensmakyaj (1) Lila Kutu (4) Lip Balm (1) Lumigan (4) Luxybox (5) Mac (10) Make Up For Ever (5) Makyaj Bazı (4) Makyaj Fırçaları (7) Makyaj Malzemelerim (2) Makyaj Masası (1) Makyaj Sabitleyici (1) Makyaj Temizleyici (3) Makyaj Tüyoları (1) Makyaj Videoları (10) Markafoni (1) Maskara (6) Maybelline (3) Mim (1) Mind (1) Nars (4) Nimo Stylo (1) Nivea (1) No7 (1) Oje (32) Olay (1) Onlineeczanem (1) Oriflame (2) Özel Gün (1) Parti (1) Pastel (6) Pata Krem (1) Pin-Up (1) Plastik Makyaj (4) Pudra (4) Raid Oda Spreyi (1) Renkli Nemlendirici (1) Rimel (6) Rossman (1) Ruffles (1) Ruj (9) Sabitlayici (1) Saç Aksesuarı (4) Saç Bakımı (3) Saç Boyası (3) Saç Maskarası (1) Saç Modelleri (3) Sephora (9) show makyajı (13) Sigma (4) Skindinavia (1) Solaryum (1) Syoss (1) Şampuan (2) Şenay Korgül (1) T bölgesi Bantları (1) Temizleme Jeli (2) Tesettür Gelin Başı (1) Tesettür Gelin Makyajı (1) Tester (1) The Balm (1) The Body Shop (1) They're Real Maskara (1) Transpran Pudra (2) Urban Decay (1) VanilyaClub (1) Vip Dükkan (1) Watsons (2) Weight Watchers (1) Weight Watchers Beslenme Programı (1) WEkran (1) Workshop (1) Yanık Makyajı (2) Yarışma (9) Yaşlandırma Makyajı (3) You Rebel (1) Yüz Fırçası (1)